Regulamin portalu

Artykuły i video

Treści zamieszczone na naszych portalach informacyjnych: hiperia.org, heliotv.pl oraz hiperfizyka.pl (oraz domenach pochodnych), zarówno artykuły publicystów związanych z naszą działalnością, jak i programy telewizji internetowej oraz artykuły i filmy pochodzące z różnych źródeł internetu, podesłane, bądź zamieszczone na prawach udostępniania mają na celu przedstawienie możliwie różnorodnych punktów widzenia na tematy ważne, aktualne, trudne, dotyczące procesów, zjawisk, wydarzeń zachodzących w rzeczywistości materialnej, niematerialnej, jak i nurtów filozoficznych wszelakiego rodzaju.

Publikowane treści są starannie selekcjonowane z morza informacyjnego, często należąc do tzw. nurtów alternatywnych. Nie oznacza to jednak, że muszą być one zgodne z administratorami portalu, właścicielami fundacji, czy redakcją zajmującą się ich publikacją i promocją, a jedynie, że służą rozwojowi świadomości poprzez wywołanie dysonansu poznawczego.

Żaden z nich nie ma na celu wspieranie jakiejkolwiek krytyki, hejterstwa, bazowania na silnych reakcjach emocjonalnych. I mimo, że mogą zawierać jednoznaczne tezy, nie oznacza to, że jest to punkt widzenia podzielany przez ww. zespół i że wkrótce nie ukaże się materiał pokazujący stanowisko przeciwne.

Z założenia w przestrzeni medialnej pojawiają się treści, które wnoszą do tematu coś, co pomoże czytelnikowi w jakimkolwiek stopniu rozszerzyć obraz postrzeganego świata.

W związku z powyższym redakcja nie ponosi odpowiedzialności za publikacje autorskie, jest jedynie pośrednikiem w ich przekazywaniu. Wszelkie roszczenia należy zgłaszać do właściwych autorów treści.

Jednocześnie informujemy, że nie rościmy sobie praw do propagowania jedynej słusznej prawdy.

Zasady komentowania

Komentarze zamieszczane pod artykułami są opiniami czytelników, są one moderowane tylko w ostateczności, w szczególności jeśli zawierają przekleństwa lub wyrazy obraźliwe, reklamy niezwiązane z tematem dyskusji itp.

Dla kogo przeznaczone są nasze portale

 1. Dla osób które starają się budować swoją własną niezależną interpretację obrazu świata i poszukują informacji pomocnych przy budowaniu światopoglądu.
 2. Dla osób, które mają zdrowy dystans zarówno do własnych, jak i cudzych przekonań oraz dostrzegają, lub chcą dostrzec złożoność i niejednoznaczność wszelkich aspektów życia.
 3. Dla osób z otwartym umysłem, którzy poszukują różnych perspektyw, z których można spoglądać na świat i nie boją się konfrontować własnych przekonań z niewygodną dla nich prawdą.

Dla kogo nie są przeznaczone nasze portale

 1. Nie polecany ich tym, którzy mają już mocno ugruntowane poglądy i dla własnej satysfakcji poszukują jedynie ich potwierdzenia, bezkrytycznie negując wszystko co nie pasuje do ich modelu świata.
 2. Nie dla jaśnie oświeconych, którzy uważają że urodzili się tutaj po to, żeby izolować się od rzeczywistości, a prawda, która bywa brutalna, szkodzi na ich "pozytywne myślenie" i "zaburza ich wibracje".
 3. Nie dla sfrustrowanych, a często i opłaconych, hejterów obrażonych i zwalczających wybrane treści, dających w komentarzach upust swojej nieposkromionej nienawiści dyktowanej pospolitą ignorancją, brakiem możliwości zrozumienia złożoności rzeczywistości, bądź celowym działaniem mającym na celu ukrycie faktów, ośmieszenie teorii, dezinformację i zasłonę dymną nad wybranymi zagadnieniami i osobami.
 4. Nie dla desperatów opanowanych niemocą, nie potrafiących konstruktywnie przeciwstawiać się negatywizmowi współczesnego świata. Im rzeczywiście prawdziwy obraz może zaszkodzić, więc raczej powinni pozostać w błogiej nieświadomości.
 5. Nie dla ludzi, którzy potrzebują żeby im powiedzieć jak mają myśleć, którzy potrzebują i poszukują autorytetów, a jak już je znajdą to powtarzają ich slogany jako jedyną niepodważalną prawdę.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 • Hiperfizyka
 • Interregnum
 • hiperia.org
 • Eko sklep.
 • Anastazja
 • HelioTV - telewizja internetowa.
Previous Next