Kategoria: Aktualności

Działanie potencjałów w drugiej połowie 2015 roku

Napisał Jacek Czapiewski Środa, 17 czerwiec 2015 19:02   Czytany 5563 razy
http://www.magic4walls.com/ http://www.magic4walls.com/

Poniżej zostały podane kolejne fazy zmiany potencjałów w najbliższym czasie. Zanim jednak, drogi czytelniku, przystąpisz do lektury, warto, abyś wiedział chociaż skrótowo o jakich potencjałach wspominam. Wymienione potencjały to jakby zbiory potencjalnych możliwości, które mogą się wyrazić lub nie. Spływają one z tzw. przestrzeni fazowej (czyli podkładki informacyjnej Wszechświata) na tzw. przestrzeń egzystencjalną (czyli objawioną, tj. już zwerbalizowane w materii potencjały).

Piszę o tym dlatego, gdyż prawdopodobnie wielu czytelników spotkało się już z określeniem potencjałów na dany okres pochodzącym z różnych czy to astrologicznych, czy to ezoterycznych systemów. To, o czym piszę, ma bardzo niewielkie zamocowanie w astrologi czy astronomii – zasady zawarte w tych systemach opierają się na przepływie potencjałów w wersji materia → materia. Baczny obserwator zauważy więc na przykład, że poniższa rozpiska potencjałów nie będzie się zgrywać choćby z fazami księżyca.

Poniższe zmiany potencjałów opisuję w kontekście tendencji, jakie będziemy odczuwać i głównie będą dotyczyć aspektów rozwojowych. Mówiąc inaczej, poniższy opis będzie przydatny dla ludzi, którzy pragną rozwijać siebie lub jakąś ideę. Dla osób z silnie materialistycznym nastawieniem znajdzie niewielkie zastosowanie.

 

1. 15.06.2015-06.07.2015 - Uwalnianie niezwerbalizowanych potencjałów ze strony "światła"

W tym okresie dużo łatwiej będą się uwalniać nasze dotąd ukryte możliwości i talenty. Prościej będzie zrealizować drobne twórcze działania, które dotychczas odkładaliśmy. To, co było uśpione, teraz będzie chciało się przebudzić.

Jest to bardzo dobry czas na zaprowadzenie zmian w życiu codziennym, wprowadzenie nowych nawyków, czy też rozpoczęcie nowej dla nas formy treningu. Uwaga: w okresie tym trudniej będzie nam zamiatać nasze „śmieci”. Jeśli chcemy w tym czasie „porzucić stare” to lepiej zrobić to poprzez działanie i zastąpić czymś nowym, zamiast rozmyślać nad tym, co należy zmienić.

 

2. 06-08 lipiec - Krótka luka potencjałowa

Dobry moment na wybór tego, czym byśmy chcieli się wypełniać. Zalecana kontemplacja, autorefleksja. Jeśli nie wybierzemy czym chcemy się wypełnić, to może nas ogarnąć uczucie pustki i beznadziejności. Wyboru tego, co ma nas wypełniać, należy szukać w następujących kategoriach:
- emocje, które chcemy przeżywać;
- potencjały , które chcemy sobą reprezentować/jakich chcemy używać;
- cele, do których dążymy;
- kim chcemy się stawać;
- jak chcemy być odbierani przez innych ludzi i jak na nich chcemy wpływać;
- treści i idee, którymi chcemy żyć lub jakie chcemy budować.

 

3. 09.07.2015 - Rozpoczęcie cyklu budulcowego przestrzeni

Przez trzy miesiące wszystkie pomniejsze cykle będą znajdowały się pod wpływem potencjału "budowania". Łatwiej więc będzie nadbudowywać swoje potencjały i cienie. Natomiast wykonywanie rewizji i oczyszczania będzie utrudnione.

 

 

4. 09.07.2015-30.07.2015 Budowanie charakteru

W tym podcyklu łatwiej będzie budować to, co ma określony charakter. Prościej też przyjdzie nam tworzyć, to na co jesteśmy ideologicznie zdecydowani. Wreszcie będzie można też nadać charakter temu, co jest niezdecydowane i mdłe. Jeśli czemuś mdłemu charakteru nie nadamy, to bardzo ciężko będzie to rozwijać. Jednymi z niewielu wartości, jakie warto wtedy wewnętrznie przepracować to:
- akceptacja faktu, że czasem rozwój poprzez osiąganie skrajnych stanów może być najlepszym rozwiązaniem (czy to w odniesieniu do nas samych, czy też innych ludzi);
- zrozumienie, że świata materialnego dotyczy ciągła zmiana.

 

5. 30.07.2015-03.08.2015 - Krótka faza budowania stabilnych elementów osobowości.

W tym czasie warto wzmocnić to, czego nadal pragniemy, aby na jakiś czas stanowiło podstawę naszego charakteru czy też idei/filozofii jaką się kierujemy w życiu. Ponownie warto wrócić do tematu: „kim chcę się stać ?”. Tak czy inaczej, jeśli mamy możliwość, to w te dni warto dużo czasu poświęcić na kontemplację własnego życia i jego sensu.

 

6. 03.08.2015-26.08.2015 - Budowanie materii

W tym cyklu najbardziej wspierane będzie budowanie materialnych struktur. Dotyczy to nie tylko fizycznej (trzeciogęstiściowej) materii, ale także materii umysłu. Łatwiej będzie nam więc przyswoić nowe programy i umiejętności. W tym okresie trzeba jednak uważać na zwiększone ryzyko przerostu ego.

 

 

7. 26.08.2015-4.09.2015 - Skupienie budowania

To dobry okres na skupienie wielu elementów do jednego. To czas na konkretyzację oraz ostatnie szlify w pomniejszych pracach twórczych. Niewykorzystanie tego okresu grozi później znaczącym wzrostem poczucia bezradności, a także zwiększa ryzyko niepowodzenia większych prac twórczych w niedalekiej przyszłości. Pamiętajmy, że owe skupienie dotyczy zarówno budowania w zakresie dóbr materialnych jak i naszej osobowości – i najlepiej gdyby oba te aspekty udało nam się rozwijać równomiernie.

 

8. 04.09.2015-18.09.2015 - Budowanie relacji

W tej fazie wzmocnione będzie budowanie relacji „pojedynczych”. Łatwiej będzie nam zawiązać relację z nowo napotkanymi ludźmi, istotami, Ziemią. Odrobinę prościej też będziemy budować relację wewnętrzną (ze sobą). W zakresie istniejących relacji łatwiej będzie je rozbudowywać w oparciu o nowe treści i jakości - budowanie na tym, co było, spotka wręcz pewien opór.

 

9. 18.09.2015 - 13.10.2015 Budowanie grup relacyjnych

Podobnie jak w poprzedniej fazie, jednak tym razem wzmocnione są szczególnie relacje pomiędzy jednostkami w grupie lub pomiędzy grupami ludzi/istot.

 

 

10. 14.10.2015 – 16.10.2015 – Podsumowanie cyklu budowy

Jest to moment gdy potencjał budowania na przestrzeni będzie się domykał. To znakomity moment na domknięcie jakieś większego obszaru/dzieła twórczego. Może to być finalizacja formalnego utworzenia nowej grupy, impreza integracyjna, zamontowanie drzwi w nowym domu, odebranie kluczyków do samochodu itp.


cdn...

Autor: Jacek Czapiewski

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany Wtorek, 07 lipiec 2015 21:36
  • Anastazja
  • Hiperfizyka
  • HelioTV - telewizja internetowa.
  • Interregnum
  • Eko sklep.
  • hiperia.org
Previous Next